zdrowo jeść

Na koniec jeszcze apel do wszystkich pań i panów, którzy postanowią zmierzyć się ze swoją wagą przed urlopem. Te dwa tygodnie poprzedzające wyjazd można spożytkować nie tylko na zjadanie odpowiednich pokarmów – choć oczywiście jest to sprawa kluczowa.

Każda bez wyjątku dieta, zarówno ta długotrwała, jak i ta obliczona na szybszy skutek, powinna być ściśle związana z aktywnością fizyczną. Intensywny ruch na świeżym powietrzu, a nawet w domu jest szalenie korzystny dla całego organizmu.

Zalecane jest jedzenie większej ilości warzyw i owoców, pełnych ziaren, produktów mlecznych i zdrowych tłuszczów. W diecie powinny znaleźć się także odpowiednie ilości białka i węglowodanów. Dieta powinna być dostosowana do poziomu aktywności fizycznej, jaki dana osoba wykonuje. Jeśli ktoś ma na przykład trenować siłę, powinien jeść więcej białka, a jeśli ma uprawiać aerobik, więcej węglowodanów. Ważne jest, aby dobrze dobrać składniki odżywcze i odpowiednią ilość kalorii do poziomu aktywności fizycznej. Warto przygotowywać jedzenie w parowarach…

Dlaczego warto zakupić parowar?

Jaki kupić parowar? Kupno parowaru zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Przed zakupem parowaru należy określić, jakie funkcje są dla Ciebie ważne, wielkość, jaką potrzebujesz oraz jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na ten cel. Pamiętaj, aby szukać parowarów wykonanych z wysokiej jakości materiałów zalecane są modele wykonane ze stali nierdzewnej, które są trwałe i łatwe w utrzymaniu. Dobry parowar powinien być również łatwy w obsłudze i mieć kilka funkcji, aby ułatwić gotowanie.

 

Zobacz artykuł o świetnych parowarach – kliknij w obrazek: artykuł o dobrych parowarach

Warto ćwiczyć codziennie!

Codzienny trening ma jedną zaletę – sprzyja ujędrnieniu sylwetki. To bardzo istotne dla pań, które chcą przecież, aby ich ciało wyglądało nie tylko szczupło, ale było także optymalnie wyrzeźbione.

Najlepszy moment dnia na trening to poranek – warto tuż po przebudzeniu poświęcić kilkanaście minut na gimnastykę. Po niej szybki prysznic i wartościowe śniadanie, które doda energii. Rozpoczęcie codziennych obowiązków stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Bardziej forsowny trening można odbyć po powrocie z pracy.

Najprostszy sposób to oczywiście biegi. Nie wymagają inwestowania w sprzęt, a świetnie wpływają na różne partie mięśni i całe ciało. Doskonała opcja to także jazda na rowerze. Lekka, pożywna i chuda dieta sprzyja skuteczniejszym ćwiczeniom. Łącząc przez dwa tygodnie oba elementy na urlop pojedziemy w wybornej formie.